Bursa Palet Sanayi
Palet Geri Dönüşüm Hizmeti
9 Ocak 2020
Bursa Palet Sanayi

Paletler yük birleştirmek amacı ile kullanılan standart bir şekle sahip ahşap, demir ve plastik olarak üretilen tavalardır. Bir yükün sağlam bir şekilde araca yüklenmesi ve yol süresince zarar görmemesi adına paletler kullanılır. Paletlerin aralarında forklift çatallarının girebileceği belirli açıklıklar bulunur. Bu şekilde hem yük olarak ağır ürünlerin yer değiştirmelerinde de paletler kolaylıkla kullanılmaktadır. Paletler aynı zamanda demir, plastik ve tahta olarak farklı üç çeşit olarak üretilirler.

Palet alım satım konusunda faaliyet gösteren firmamız tamamen kendi üretimi paletlerini sizlere sunmaktadır. Sektördeki tecrübemiz ile ürünlerin rahat depolanması, taşınması ve araçlar ile nakliyesi için ihtiyaç duyulan özelliklerde üretim yapmaktayız. Tonaj olarak yüksek ağırlıktaki ürünleriniz veya hassas ürünleriniz için ilgili hizmetimiz aktiftir.

Firmamız paletlerinin üretiminde plastik, ahşap ve demir şeklinde çeşitlilik kullanmaktadır. Dayanıklılık açısından farklı çeşitlerimizi sizler için hazırlamaktayız. İhtiyacınız doğrultusunda personellerimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Paletler Niçin Kullanılır?

Paletler, miktar olarak yüksek, hassas, tonaj olarak yüksek olan ürünlerin depolanması, taşınması ve bir yerden bir yere nakli amaçlı olarak kullanılır. Bu amaçlar için firmamız farklı mamuller üreterek sizlere hizmet sunar. İlgili paletlerimizi sizin kullanacağınız durum dikkate alarak sizlere önermekteyiz. Alanında deneyimli personellerimiz ürünlerinizi doğru şekilde taşıyacak ürünlerimizi sizlere sunar. Ayrıca malzemelerinizin üst üste konulmasını sağlar ve bu aşamada ürünleriniz zarar görmez. Bu üst üste yüklenmede aradaki takozlar görev yapar.

Paletlerin Özellikleri

Paletler yukarıda belirttiğimiz gibi demir, ahşap ve plastik şeklinde 3 farklı malzemeden üretilir. Kullanım amacına göre seçim yapmak gereklidir. Genel olarak paletlerin özelliklerini aşağıdaki şekilde maddelemek doğru olacaktır.

  1. Paletler ızgara şeklinde üretilir.
  2. Izgaralar arasında 10 cm boşluk bulunur.
  3. Bu boşlukların amacı ürünlerin taşınması esnasında forklift çatallarının yerleşmesidir.
  4. Taşınacak miktara uygun malzemeden seçilmelidir.
  5. Paletler son derece ekonomik bir malzemedir.
  6. Sadece ağır tonajlar ve büyük hacimler için üretilmemiştir.
  7. Küçük çaplı kolilerdeki malzemeleri de birleştirilerek taşınması amaçlı üretilmiştir.
  8. Paletlerin yüksekliği yaklaşık 10 ile 15 cm kadardır.

Bursa Palet Sanayi

Bursa Palet Sanayi bu noktada devreye girmektedir. Bursa palet alım satım, geri dönüşüm ve üretimini endüstri standartlarına uygun olarak yapmaktadır. Bursa palet sanayimize bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir